Bloog Wirtualna Polska
Są 1 278 933 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Gorący weekend w Słowenii !!!

piątek, 01 lutego 2008 12:43

 

Właśnie dziś startuje pierwszy ze Słoweńskich półfinałów... Finał odbędzie się w niedzielę.

Z dzisiejszej 10 półfinalistów zostanie wybranych 5, którzy będą walczyć o prawo reprezentowania swego kraju na ESC 2008.

 1. Skupina Langa - Za svobodo divjega srca
 2. Gabriel, Slovenia United & Band Obcanov - Kako je ne bi imel rad
 3. Mirna Reynolds - Lepi fantje
 4. Dennis - Ni me sram
 5. Cole in Predsednik - Dober planet
 6. Andraz Hribar - Corpomorto (jutri jadram naprej)
 7. Turbo Angels - Zabava
 8. Ylenia - Nasel si me
 9. Manca Spik - Se vedno nekaj cutim
 10. Johnny Bravo - Butn ... Butn!!!

Start - 19.55
Transmisja - TUTAJ

Drugi półfinał odbędzie się jutro. Jutro także inne emocje eurowizyjne - odbędą się finały w Danii, Estonii, Azerbejdżanie, na Litwie oraz półfinał w Islandii. Natomiast w niedzielę oprócz finału w Słowenii czeka nas ćwierćfinał w Belgii.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (25) | dodaj komentarz

Powrót w wielkim stylu?

piątek, 01 lutego 2008 0:00

Dawno nie widzieliśmy ich na polskiej scenie muzycznej... Właśnie powracają z nowym hitem...


ZOBACZ TELEDYSK DO "THE BEAT OF YOUR HEART" - TUTAJ.

Utwór zatytułowany jest "The Beat Of Your Heart" (nieco zmieniona wersja piosenki, która znalazła się na reedycji pierwszego krążka TJS). Zeszłoroczni  reprezentanci Polski na ESC przygotowali 2 wersje utworu - w wersji angielskiej i rosyjskiej. Zespół jest popularny na wschodzie Europy m.in. dlatego, ze Sasha pochodzi z Sankt Petersburgu. Dlatego też piosenka przygotowana jest w wersji rosyjskiej. Grupa zdążyła przygoptować już teledysk, któy nakecony został na słonecznym wybrzerzu Hiszpanii Costa Blanca.


Jak głoszą plotki, trwają także negocjacje nad udziałem Saszy w nowej edycji programu "Big Brother" (TV4) - mają w nim wziąć udział znane osobowości (mówi się o Dodzie, także o dziewczynach z Queens). Program ma ruszyć w marcu.

Wokalistka ostatnio wywołała nieco kontrowersji, występując w programie Dzień Dobry TVN w koszulce z napisem "Nobody knows I'm a lesbian"...


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

W skrócie o ostatnich wydarzeniach...

czwartek, 31 stycznia 2008 18:57

POLSKA w pierwszym półfinale, który odbędzie się we wtorek 20 maja. Oto pełna lista podziału na półfinały:

Półfinał 1 - 20 maja:

1. Rosja
2. Czarnogóra
3. Finlandia
4. Grecja
5. Irlandia
6. Izrael
7. Polska
8. Bośnia i Hercegowina
9. Estonia
10. Holandia
11. Rumunia
12. Mołdawia
13. San Marino
14. Słowenia
15. Norwegia
16. Belgia
17. Andora
18. Armenia
19. Azerbejdżan

W tym półfinale głosować będą jeszcze Hiszpania i Niemcy.

Półfinał 2 - 22 maja:

1. Malta
2. Chorwacja
3. Dania
4. Bułgaria
5. Portugalia
6. Szwajcaria
7. Ukraina
8. Macedonia
9. Islandia
10. Cypr
11. Łotwa
12. Białoruś
13. Węgry
14. Albania
15. Szwecja
16. Turcja
17. Litwa
18. Gruzja
19. Czechy

W tym półfinale głosować będą jeszcze Wielka Brytania, Francja i Serbia.

Serbia - organizator ESC 2008 zmienił podlogo. Jak widać podlogo przedstawia klucz wiolinowy, który jest w barwach barwy flagi narodowej organizatora - Serbii.

Zobacz podlogo ESC 2008 w większym formacie - TUTAJ.

oprzez podlogo i nowy motyw "Confluence of sound" (Kompilacja dźwięków) chce się pokazać, że "Belgrad będzie miejscem gdzie spotkają się energia, nowe pomysły, narodzą się nowe wartości" - czytamy na oficjalnej stronie ESC 2008.

 

TREŚĆ Z esc24.org - najlepszy serwis o ESC

Można już posłuchać fragmentów piosenek, biorących udział w niemieckich preselekcjach do ESC 2008...

TUTAJ można posłuchać audycji radiowej (trwa nieco ponad 3 minuty), gdzie prezentowane były piosenki, które 6 marca powalczą o prawo reprezentowania Niemiec na ESC 2008. Oto one:

 1. No Angels - Disappear
 2. Marquess - La histeria
 3. Tommy Reeve - Just one woman
 4. Carolin Fortenbacher - Hinter'm Ozean
 5. Cinema Bizarre - Forever or never

OD TERAZ BĘDĘ PISAŁ AKTUALNE NEWSY... TE WYŻEJ SĄ Z PRZED PARU DNI :)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Polskie preselekcje... Może być ciekawie...

czwartek, 31 stycznia 2008 16:51
Jak już można było się jakiś czas temu dowiedzieć na polskie preselekcje do ESC ("Piosenka dla Europy") zgłoszonych zostało około 100 piosenek. Ale tylko 15 z nich zostało wybranych do krajowych eliminacji (10 wystąpi podczas koncertu, a 5 rezerwowych). TVP także zastrzegło sobie prawo do 3 "Dzikich kart", które umożliwiają stacji wybranie 3 wokalistów (nie koniecznie muszą wybrać) do eliminacji. Zaraz po ogłoszeniu listy wykonawców została zdyskwalifikowana piosenka Krzysztofa Zalewskiego "Kiełbasa" (oryginalna pisownia "Kieubasa"). Na jej miejsce z 5 rezerwowych
wszedł zespół Plastic z żywiłową piosenką "Do somenthing". Kontrowersje także przyniosła kompozycja Satrnawskiego & Urbana, która ponoć jest plagiatem rumuńskiej propozycji w eliminacjach. Oczywiście tylko pod względem muzyki. Zespół odpowiedział na te zarzuty oświadczeniem:
"W związku z niesłusznym posądzeniem zespołu o plagiat chcielibyśmy sprostować zaistniałą sytuację.

Oświadczamy, że o żadnym plagiacie nie ma tu mowy, a ktoś kto wysuwa takie oskarżenia powinien dobrze zapoznać się z definicją tego terminu, zanim zacznie upubliczniać tego typu informacje.
Piosenka It’s not a game jest oryginalną kompozycją wykorzystującą najnowocześniejsze środki techniczne służące do kompozycji i produkcji muzycznych.

Dzisiejsza produkcja muzyczna opiera się w dużej mierze na wykorzystaniu samplowanych brzmień i fraz muzycznych jak i całych pętli perkusyjnych czyli tzw. LOOP’ów. Przypadek sprawił, że zarówno w naszej piosence pt."It’s Not A Game" jak i w piosence rumuńskiej artystki, pt."Nu Insista" zostały wykorzystane te same licencjonawane sample (charakterystyczna fraza gitarowa oraz loop perkusyjny) firmy Ueberschall, dostępne na stronie www.ueberschall.com. Posiadamy oczywiście licencję na użycie tego materiału, co potwierdzone jest stosownymi dokumentami oraz fakturą zakupu oryginalnego produktu. Jeżeli twórcy rumuńscy również zakupili licencję do tej konkretnej biblioteki muzycznej, to mają takie samo prawo do jej wykorzystania.

Udzielenie licencji na wykorzystanie sampli rozpowszechnianych przez firmę Ueberschall daje jej posiadaczowi możliwość dowolnego, wielokrotnego użycia materiału w różnorodnych produkcjach muzycznych, takich jak realizacja nagrań, remixów, reklam, jingli, ścieżek dźwiękowych do filmów, teatrów, itp.

Załączamy najważniejszy wg. nas fragment wyjaśnienia zasad licencjonowania przez firmę Ueberschall, który znajduje się na stronie Web www.ueberschall.com w tłumaczeniu na język polski;
"Wolno państwu używać nabytych sampli w każdego rodzaju produkcji muzycznej: na przykład przy produkcji nagrań, remixów, reklam jinglii, rzeczy robinych na zamówienia publiczne, ścieżek dźwiękowych do filmów, teatrów i musicalów, gier komputerowych oraz multimediów włącznie z muzyką i dźwiękami, które są produkowane w celu licencjonowania lub sprzedawania jako biblioteki muzyczne".
Jest to praktyka stosowana przez twórców i artystów na całym świecie, również w Polsce.
W przypadku obu piosenek nie ma mowy o żadnym plagiacie. Linie melodyczne wokalu (zwrotki, refreny jak i bridge - którego nie ma w piosence rumuńskiej) są kompletnie inne, a jedyne podobieństwo jest zawarte w aranżacji, w wyniku zastosowania przez obu producentów tych samych, wyżej wymienionych sampli. Materiał w postaci partytury jest oczywiście od dłuższego czasu zarejestrowany w ZAIKS-ie, także wgląd do niego powinien rozwiać wszelkie wątpliwości ekspertów. Zapis w postaci tzw. ”fortepianówki” posiada również redakcja TVP, ponieważ precyzował to regulamin składania zgłoszeń na konkurs PDE 2008.

Jesteśmy gotowi do udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania przedstawicieli Telewizji Publicznej, dotyczące tego nieporozumienia.
Powyższe stanowisko w tej sprawie jest wyrażane zarówno przez autorów piosenki (Marcin Urban, Bożena Intrator) jak i przez Sony/ATV Music Publishing, który reprezentuje interesy autorki tekstów."

TVP skierowało sprawę do EBU, aby to ona podjęła decyzję dotyczącą utworu "It's not a game"
Parę dni temu pojawiły się plotki jakoby właśnie Natasza Urbańska z uteorem przygotowanym specjalnie dla niej "Ultra violet".

Jak możemy czytać dyskusje na różnych forach o ESC zdecydowaną faworytką jest Isis Gee z nastrojową balladą. Są zwolennicy jak i przeciwnicy... Jednak moimi faworytami są 1) Margo 2) Kasia Nova 3) Sandra Oxynryd 4) Queens. Jednak jeśli Natasza otrzyma tę dziką kartę to na nią ode mnie pójdą głosy xD

Oto dotychczasowe teledyski naszych finalistów:

Queens - nie mogę znaleźć teledysku, ale jak znajdę to opublikuję

Plastic - "Do something"

Isis Gee - "For life"

Margo - "Dlatego wlacz" (jeden z lepszych wg mnie teledysków)

Kasia Nova - The Devil

Jutro albo jeszcze dziś pojawią się najnowze wiadomości ze świata ESC!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

heh...

czwartek, 31 stycznia 2008 16:22


Dawno mnie tu nie było. Postanawiam wrócić do pisania tego bloga... Zamierzam znów włożyć dużo trudu, aby blog dorównywał innym... Już za chwilkę pojawi się pierwsza notka od dawna (bardzo dawna)...


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (15) | dodaj komentarz

Koniec!

środa, 07 listopada 2007 21:25
Nadszedł czas pożegnania się z czytelnikami tego bloga. N akoniec musze powiedzieć, iż dziękuję wszystkim tym, co przyczynili się do tego bloga pisząc komentarze i odwiedzając go, dziękuję za 250 dni spędzonych razem, 282395 odwiedzin oraz 3043 komentarzy do 83 wpisów. Dzięki również za udział w sondach, na które oddaliście łącznie około 1000 głosów... Moze kiedyś powstanie kolejny blog, ale...któż wie. Usuwam bloga z powodu braku czasu - nauka itp... Jeszcze raz dziękuję za razem spędzony czas XD
Ja zapraszam Was na inne strony/blogi o tematyce eurowizyjnej, m.in.:
www.esc24.org
www.eurowizja.com.pl
www.eurowizja.org
www.eurovision.tv


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

Kolejne szczegóły związane z ESC 2008!

sobota, 13 października 2007 13:56

Na początku komunikat!
Mam duże opóźnienia, ale to ze względu na to, iż muszę się uczyć. Nie zostawię jednak bloga na "pastwę losu", ale jeśli nie będę długo pisał to zxapraszam na:
www.esc24.org
www.eurowizja.com.pl
www.eurowizja.org
www.eurowizja.blog.pl
A teraz przechodzę do newsów:
Serbska strona Internetowa o Eurowizji www.evrowizija.com umieściła na swojej stronie wyjaśnienie symbolów sceny.
Dwie rzeki serbskie Sawai Dunaj "płyną", a może raczej symbolizowane są na scenie oddzielając scenę z wysepką, która połączona jest ze sceną mostem.

Scena będzie symbolizować park Kalegmedan, w którym znajduje się słynna rzeźba. Po bokach sceny zobaczymy dwie małe wysepki i duże wyświetlacze, które będą ukazywać wizualizację.

Obrazek "http://eurowizja.com.pl/images/5b994270c75cbbdde35a1b4e1e102edc.jpg" nie może zostać wyświetlony, ponieważ zawiera błędy.

Zapewne o większej ilości szczegółów dowiemy się niedługo...


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Wczoraj Islanda, dziś Bułgaria

niedziela, 07 października 2007 15:05
ISLANDIA

Wczoraj odbył się pierwszy półfinał preselekcji eurowizyjnych w Islandii. Widzowie wybierali pierwszego finalistę spośród 3 artystów:
1. Hafdis Huld Prastardottir - Boys and perfume
2. Margrét Kristin Sigurdardóttir
- Game over
3. Gudmundur Jonsson
- Gef mér von (Give me hope)
Widzowie zadecydowali, że pierwszym artystą, który będzie miał zagwarantowany udział w finale krajowych preselekcji 16 lutego będzie Gudmundur Jonsson z rockową kompozycją "Gef mer von".
Kolejny półfinał w Islandii już za tydzień.
TUTAJ można zobazyć wczorajszy koncert półfinałowy.
BUŁGARIA

Dzisiaj odbędzie się pierwszy ćwierćfinał krajowych preselekcji. Wezmą w nim udział najstępujący wykonawcy:
1. Tiramisu - Dali ye znak (Is it a signal)
2. Tatiana Velikoa - Den
3. Nikolai Manolov - Po dobre (Better)
4. Instinkt - Vei povei
5. Monika Goranova - Ot Zvezdite (From the stars)
6. Monika Kirovska - Bring me back my freedom
7. Lora Vladova - Dosega (So far)
Ci artyści dzisiaj tylko wykonają swoje utwory, a głosowanie będzie pod koniec miesiąca, czyli 28 października.
Koncert rozpocznie się o 17:00 czasu polskiego i nie będzie można go zobaczyć w Internecie.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

VIVA - Jet Set najlepszą Polską grupą!

piątek, 05 października 2007 21:44

Widzowie stacji VIVA Polska uznali The Jet Set jako najlepszą grupę muzyczną w Polsce. Na gali rozdania statuetek "panowała" Doda, bo ona zdobyła najwięcej - 3 statuetki.

Oto zwycięzy w poszczególnych kategoriach:

Wielki Wóz, czyli Artysta Roku - Mezo
Wielka Niedźwiedzica, czyli Artystka Roku - Doda
Konstelacja, czyli Zespół Roku - The Jet Set
Planet Viva, czyli Charts Award - Gosia Andrzejewicz "Pozwól żyć"
Supernova, czyli Debiut Roku - Grupa Operacyjna
Teleskop, czyli Teledysk Roku - Doda "Katharsis"
Stylowy skafander, czyli Image Roku - Doda
Czarna Dziura, czyli Kicha Roku - Mundurki w szkołach
Dzwonek Roku - Kalwi & Remi "Explosion"
Wydarzenie Roku - Us5

Należy rónież dodać, że to już 2 nagroda dla The jet Set, która jest nagrodą dla najlepszego zespołu! Poprzednia statuetyka to SuperJedynka.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Polskie preselekcje -> tekst ze strony www.esc24.org

piątek, 05 października 2007 21:38

Grafika:National Flag of Poland.png

OGAE Polska poinformowała, że w połowie października poznamy zasady, według których wybrany zostanie reprezentant Polski na przyszłoroczny konkurs Eurowizji...

Organizacja (powołując się na słowa Giny Komasy z TVP) podała na swojej stronie, że "TVP w ciągu 2-3 tygodni opracuje sposób wyboru polskiego artysty i/lub polskiej piosenki. Nie jest przesądzone, że wybór będzie miał charakter zamknięty. Telewizja Polska nie ma w tej chwili żadnego konkretnego kandydata na reprezentanta Polski w Belgradzie".


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


środa, 21 marca 2018

Licznik odwiedzin:  367 391  

Mijają dni, miesiące, mija rok...

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Mój blog jest o...

Wiemy jak spisali się The Jet Set na ESC 2007 w Helsinkach. Na tym blogu będizemy śledzić dalsze poczynania zespołu The Jet Set. __________________ Na tym blogu umieszczał będę nowinki związane z ...

więcej...

Wiemy jak spisali się The Jet Set na ESC 2007 w Helsinkach. Na tym blogu będizemy śledzić dalsze poczynania zespołu The Jet Set. __________________ Na tym blogu umieszczał będę nowinki związane z ESC, które po zwycięstwu Mariji Serifovic odbędzie się w Belgradzie (stolica Serbii). * Apel do TJS: Dla mnie wygraliście! __________________ Blog zawieszony do odwołania!

schowaj...

Galerie

A może zagłosujesz?


zobacz wyniki

Tutaj niedługo znajdzie się następna sonda dotycząca Eurowizji...

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Statystycznie rzecz biorąc:

Odwiedziny: 367391
Wpisy
 • liczba: 88
 • komentarze: 3200
Galerie
 • liczba zdjęć: 12
 • komentarze: 7
Bloog istnieje od: 4037 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Bloog.pl